- spwyszecino

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z życia szkoły
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteśmy już uczniami
W piątek 26 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowanie na ucznia”.   W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna oraz rodzice uczniów klasy I. Na wstępie głos zabrała Pani dyrektor, a później, w imieniu wszystkich uczniów, młodszych kolegów przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali część artystyczną, którą rozpoczęli od inscenizacji wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. W dalszej części z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy I ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”, a Dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych, a później udali się do sali na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
          


Koncert "Z biegiem Wisły"
4 października gościliśmy w naszej szkole dwuosobowy zespół muzyczny p. Leszka Boliboka. Muzycy wykonali utwory patriotyczne nawiązujące swą tematyką do uczczenia 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W repertuarze zespołu znalazły się  „Mazurek Dąbrowskiego” czy „Pierwsza brygada”, ale również utwory ludowe pochodzące z różnych regionów naszego kraju.
            
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
1 października nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie młodszych klas czytali opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, starsi zaś fragmenty  "Króla Maciusia Pierwszego" autorstwa Janusza Korczaka.
          

Wycieczka do Piaśnicy 
20 września uczniowie klas III - VI  uczesniczyli w wyjeździe do Piaśnicy. Jest to miejsce pamięci narodowej. Las w którym hitlerowcy dokonali  masowych egzekucji tysięcy ludzi nazywany jest  „pomorskim Katyniem” lub „Kaszubską Golgotą”. 
                          
Bezpieczny Rowerzysta
19 września odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach projektu "Unia Rowerowa- Bezpieczna Głowa". Mieliśmy okazję utrwalić swoja wiedzę na temat zasad ruchu drogowego. Przestawiciele klas IV- VI uczestniczyli w quizie na temat bezpiecznego porusznia sie po drodze. Ostatecznie zwyciężyła trzyosobowa drużyna reprezentująca klasę  V. Główna nagrodą były kaski rowerowe dla całej klasy oraz dla reprezentantów pozostałych klas biorących udział w konkursie. 
  
Tydzień Wychowania
W dniach 17-21 września 2018r. obchodziliśmy Tydzień Wychowania. Jego hasło brzmiało: „Myśli Janusza Korczaka inspiracją do kształtowania własnego charakteru”. Uczniowie klas I-VI pod opieką nauczyciela religii i wychowawców aktywnie uczestniczyli w programie, który skupiał uwagę wokół pomysłów wychowawczych patrona szkoły Janusza Korczaka. Jego celem było uświadomienie dzieciom szczęścia w życiu człowieka, kształtowanie odpowiedzialności za swoje prawa i obowiązki, rozwijanie postawy szacunku do autorytetów oraz budzenie pragnienia odkrywania w sobie dobra. Jak mawiał J. Korczak dobro jest w każdym człowieku, i na tym należy się oprzeć w wychowaniu.Podczas tego tygodnia uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć oraz wykonali gazetkę tematyczną: „Uśmiechnięci na co dzień!”. Prowadzone zajęcia zwracały uwagę na rolę Korczaka jako wychowawcy, który w swoim życiu bardzo dużo zrobił dla innych, dla dzieci.  Efektem pracy Tygodnia Wychowania były prezentacje przygotowane przez uczniów:
1. Prezentacja wierszy o prawach dzieci przez uczniów kl. I-III;
2. Prezentacja plakatów nt. złotych myśli Janusza Korczaka:
- „Jeśli chcesz zmieniać świat zacznij od siebie” - kl. IV,
- „Niech będzie mało smutku i łez, a dużo radości” – kl. V,
- „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – kl. VI.
                    
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego